» » Twitter PWA, Windows 10 için daha az ölü alana sahip bir arayüzle güncellendi
11:21 Cumartesi 0 172
16-03-2019, 11:21
Uygulamalar 172 0

Twitter PWA, Windows 10 için daha az ölü alana sahip bir arayüzle güncellendi

Güle güle hiçbir işe yaramayan ölü alanlar, merhaba yeni tasarım!
Twitter, Progressive Web Apps (PWA) uygulamasını yeni kullanıcı arayüzüyle güncelledi. Windows 10 için yayınlanan yeni güncellemede yapılan tasarım değişiklikleri, ölü alanları ortadan kaldırıyor.

Yenilenen tasarım temelde üstte sabit duran menüde yer alan anasayfa, keşfet, bildirimler ve mesajları sol tarafa alıyor. Sağ tarafta bulunan kimi takip etmeli ve ilginizi çekebilecek gündemler ise daha geniş bir alana yayıldı. Eğer bir profili görüntülerseniz yine sağ kısımda profilin son yüklediği medyaları da görüntüleyebilirsiniz.


Eski tasarımda bulunan üst menü "evet, bu bir web sayfasıdır" izlenimi veriyordu, ancak yeni sol menü ile Twitter'ın PWA uygulaması gerçek bir uygulama gibi duruyor. Bu tasarım başlıkta da bahsettiğimiz gibi eski tasarımda bulunan pek çok ölü alana da işlev kazandırıyor. Tasarımdaki ölü alanlar kullanılmayan kenar boşluklarından oluşur, yeni tasarım ise daha geniş bir yüzeye yayıldığı için bu ölü alanlara işlev kazandırmaktadır.

Uygulamanın yeni tasarımını elde etmeniz için bir şey yapmanıza gerek yok, Microsoft Mağazasına gidip güncellemeleri de kontrol etmeniz gerekmez. PWA uygulamalarda güncellemeler ağırlıklı olarak sunucu taraflı gerçekleştiği için arkanıza yaslanıp beklemeniz gerekiyor. Güncellemeyi hemen edinemediğinizi düşünüyorsanız kısa süre daha beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Twitter bu güncelleme ile uygulamaya farklı özellikler kattı mı henüz bilmiyoruz çünkü resmi bir değiliklik listesi yayınlanmadı. Eğer yeni bilgiler edinirsek bu sayfayı güncelliyor olacağız. Yeni tasarım hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.