» » Microsoft, Hesap Makinesini açık kaynak kodlu olarak yayınladı
11:48 Cumartesi 0 344
9-03-2019, 11:48
Uygulamalar 344 0

Microsoft, Hesap Makinesini açık kaynak kodlu olarak yayınladı

Microsoft, son yıllarda açık kaynak topluluğunu desteklemek için çaba gösteriyor. Şimdi ise kapalı kaynak kodlara sahip Windows 10 Hesap Makinesi uygulamasını, açık akynak kodlu olarak geliştiricilere sunuyor.
Microsoft blogunda Hesap Makinesinin açık kaynak kodlu olmasını şu şekilde duyurdu;
Amacımız toplulukla ortaklık içerisinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmaktır. Hesap makinesinin geleceğini belirlemeye yardımcı olmak için yeni bakış açılarını ve katılımları bekliyoruz.

Proje MIT lisansı altında açık kaynak kodlu olarak GitHub üzerinden yayınlandı. Microsoft aynı zamanda Hesap Makinesi uygulamasının geleceği hakkındaki planlarını da paylaştı; yol haritası temelde Akıcı Tasarım Sisteminin entegrasyonunu barındırıyor. Bunun haricinde daha fazla özelleştirme seçeneği ve Hesap Makinesi uygulamasını diğer uygulamaların üstüne tutturma seçeneğinin de geleceğini belirtiyor.

Microsoft bu atılımı ile birlikte geliştiricilerin Hesap Makinesi uygulamasına katkıda bulunabileceğini ve Evrensel Windows Platformu, XAML, Azure Pipelines ile Microsoft'un ürün geliştirme süreci hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için bir merkez olacağına inanıyor.

Windows Hesap Makinesi uygulamasının geliştirilmesine katkuda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz, Projeyi GitHub'da bulabilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.