» » Telegram 5.2 ile daha büyük gruplar, silinmiş sohbetleri kurtarma ve daha fazlasını sunuyor
11:04 Salı 0 393
22-01-2019, 11:04
Uygulamalar 393 0

Telegram 5.2 ile daha büyük gruplar, silinmiş sohbetleri kurtarma ve daha fazlasını sunuyor

Popüler gizlilik odaklı mesajlaşma uygulaması Telegram, uygulamalarını çok sayıda değişiklik ve iyileştirme ile 5.2 sürümüne güncelledi.
Güncelleme ile, grupların katılımcı sayısı 200.000 kişiye yükseltildi ve süper grup kavramını tamamen kaldırdı. Grup yöneticileri artık katılımcıların hangi medyaları paylaşabileceğini kontrol edebilir veya yayınlamalarını engelleyebilir. Ayrıca sohbet sohbet geçmişinin sonsuza kadar silinmesini iptal etmek için beş saniyelik iptal opsiyonu da uygulamaya eklendi.

Küçük değişiklikler arasında ise kişileri alfabetik veya son görülmeye göre sıralama ve fotoğraflar ile videoları indiriken yeni animasyonlar bulunuyor. iOS cihazlarda da arama barı görsel olarak yenilendi. Android'deki karanlık modda da geliştirmeler yapıldı. Son olarak; Android kullanıcıları artık yeni bir hesap oluştururken profil resimlerini de bu işlem sırasında ekleyebilecekler.

Tabi ki Telegram Desktop da çeşitli yeniliklerle güncellendi. Grup sayısındaki güncelleme Desktop uygulaması için de geçerli. Aynı zamanda dosyaları artık otomatik olarak indirme de mümkün. En önemlisi de sesli görüşme gerçekleştirdiğinizde ses girişi ve çıkışı için seçenekleri artık kendiniz seçebiliyorsunuz. Son olarak, en sevdiğiniz ifade paketlerini (Apple, Google, Twemoji ve EmojiOne) seçebilirsiniz.

Telegram Desktop'ı Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y