» » Windows 10 için Skype, tüm kullanıcılar için bölünmüş görünüm, Insiderlar için OneDrive dosya paylaşımı ile güncellendi
19:49 Çarşamba 0 340
21-11-2018, 19:49
Uygulamalar 340 0

Windows 10 için Skype, tüm kullanıcılar için bölünmüş görünüm, Insiderlar için OneDrive dosya paylaşımı ile güncellendi

Skype'ın tek pencerede olması bazen çoklu pencere ile işlem yapmayı sevenler için zorlayıcı bir deneyim olabiliyor. Yeni Skype güncellemesi ile artık bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılar, Skype'ı samuray kılıcı edası ile ayırıp farklı pencerelerde çalıştırabilecekler.
Bir süredir test edilen özellik, nihayet tüm Windows 10 kullanıcıları için bugün itibariyle indirilebilir durumda. Skype'ın Insider programına kayıtlı olan kullanıcılar ile gerçekleştirilen bir ayı aşkın süre boyunca özellik geliştirildi.Tüm sohbetlerinizi Skype'ın ana penceresi içerisinden gerçekleştirmek yerine bölünmüş pencereler içerisinde gerçekleştirmek bunca zaman hayaliniz olduysa artık onları ayırmanın vakti geldi. Skype'ı açın ve sol üstte bulunan üç noktaya (...) tıklayarak bölünmüş görünüm modunu etkinleştir seçeneğine tıklayın. Bölünmüş görünüm ile Skype'ın kişi listesini ayrı, sohbet penceresini ayrı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bir kişiye çift tıklayarak sohbet penceresini açabilir ve sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bölünmüş görünümü sevmediyseniz yine aynı adımları takip ederek kapatabilirsiniz.

Bölünmüş görünüm, modern Skype uygulamasından en çok istenilen özellikerden birisiydi, bu nedenle gelmesi büyük bir kesmi sevindirmiş olmalı. Şimdi ise OneDrive hesabınızda bulunan dosyaların doğrudan Skype sohbet penceresinden gönderebileceğiniz bir yenilik Insiderlar tarafından test ediliyor.

Skype'ı Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y