» » Apple iCloud, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi kurulu cihazlara yüklenmiyor
15:15 Pazar 0 687
18-11-2018, 15:15
Uygulamalar 687 0

Apple iCloud, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi kurulu cihazlara yüklenmiyor

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi kurulu cihazlarda Apple'ın bulut depolama servisi iCloud'un Windows istemcisi şu anda çalışmıyor.
Sorunun kaynağı, Windows 10'un en yeni sürümü ile iCloud'un en yeni sürümü olan 7.7.0.27 sürümü arasındaki bir uyumsuzluktan kaynaklanmakta.

Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinin dağıtıma sunulmasının ardından kullanıcılardan gelen geribildirim doğrultusunda ortaya çıkan sorun hakkında Microsoft açıklamada bulundu:
Apple, kullanıcıların Windows 10 sürüm 1809 sürümü ile beraber Windows için iCloud istemcisinde uyumsuzluk tespit etmiştir. Windows için iCloud'u (sürüm 7.7.0.27) yüklemeye çalışan kullanıcılar, Windows 10 1809 desteklenmediği için hata mesajı ile karşılaşacaklardır.
Apple ve Microsoft, sorunun çözümü için ortaklaşa çalışma sürdürüyor. 

Bu sorunun, kararlı dağıtımdan sonra ortaya çıkması ise pek şaşırtıcı değil. Muhtemelen Apple, Insider yapılarını kendi Windows yazılımları ile test etmiyor ve Insider kullanıcıları tarafından Windows için iCloud yeterli sayıda kullanılmıyor.

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinde siz de iCloud kurulumunda sorun yaşıyorsanız bir sonraki güncellemeye kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Aksi halde kurulum tamamlanmayacaktır.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y