» » Microsoft'un Whiteboard uygulamasına kara tahta modu geliyor
09:41 Cumartesi 0 286
3-11-2018, 09:41
Uygulamalar 286 0

Microsoft'un Whiteboard uygulamasına kara tahta modu geliyor

Microsoft'un beyaz tahta gibi kullanılması amacıyla geliştirdiği Whiteboard uygulaması; Windows 10, Surface Hub, iOS, Android ve web üzerinden eş zamanlı senkronizasyon sağlayan bir pano yazılımıdır.
Uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere kullanıcılar beyaz tahta üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışabiliyor; farklı kalem ve renkleri kullanarak verileri paylaşıyorlar. Eğer ortak bir beyaz tahta oturumu başlatırsanız, herhangi bir cihaz üzerinde yapılan değişiklikleri anında gözlemleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda akıllı nesne algılama özelliğine de sahip, bu da uygulama üzerinde kalem ile çizeceğiniz daire veya üçgen gibi nesneleri otomatik olarak düzelteceği anlamına geliyor.

Microsoft, kullanıcılardan uygulama hakkında çok fazla geribildirim topladı; bunlardan birisi de kara tahta modu hakkındaydı. Nihayet gelen taleplerin ardından Microsoft uygulamaya kara tahta modunu ekleyeceğini resmi olarak doğruladı.Microsoft bu özelliğin henüz uygulamaya ne zaman geleceğine dair bir yol haritası açıklamadı ancak Microsoft'un Garage ekibi genellikle geribildirimleri kısa süre içerisinde hayata geçiriyor.

Uygulamanın güncel sürümünü aşağıdaki bağlantı aracılığı ile edinerek Whiteboard'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Whiteboard'u Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y