» » Android için Microsoft Launcher 5.0, yeni Akış arayüzü, Zaman Çizelgesi desteği ve daha fazlasıyla yenileniyor
14:20 Perşembe 3 948
4-10-2018, 14:20
Uygulamalar 948 3

Android için Microsoft Launcher 5.0, yeni Akış arayüzü, Zaman Çizelgesi desteği ve daha fazlasıyla yenileniyor

Microsoft Launcher, yeni bir güncelleme ile beraber pek çok yeniliği beta sürümünde kullanıma sundu. Hadi yeni özelliklere bir bakalım.
Microsoft bugün Android için Microsoft Launcher için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yeni güncelleme ile beraber Akış ve Windows Zaman Çizelgesi için yenilikler geliyor. Açık konuşmak gerekirse Microsoft Launcher, Android cihazlar ile Windows 10 cihazlar için harika bir köprü işlevi görüyor ve yeniliklerle beraber bu köprü çok daha güçlü hale gelmiş. Akışınızı artık Bakış, Haber ve Zaman Çizelgesi olarak üç sekmede kontrol edebilirsiniz.

Microsoft Launcher için Zaman Tüneli desteğinin geleceği bu yılın başından beri biliniyordu zaten, şimdi ise Beta programına kayıtlı kullanıcılar için test sürecine geldi. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda aynı Microsoft hesabı ile oturum açtığınız taktirde verileriniz senkronize edilerek ikisi arasındaki geçişleri çok daha kolay hale getirebilir ve yarıda kalan işlemlerinizi Zaman Tüneli özelliği sayesinde her iki cihaz üzerinden de tamamlamaya devam edebilirsiniz. Microsoft Edge ve Office yazılımları bu özelliği ilk günden destekliyorlar.

Haber sekmesi hepinizin tahmin edeceği üzere basit bir önizleme aracı aslında. Android'de uygulamaların sunduğu araçlar gibi bir yapısı var ancak Launcher ile entegre olduğu için daha farklı özellikler de sunmuyor değil. Haber akışınızı özelleştirebilir ve istemediğiniz konu başlıklarını filtreleyebilirsiniz.

Bakış sekmesi ise uygulamada hali hazırda bulunan Akış'ın yeni adı ancak biraz daha temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip. Buraya yine özel araçlar ekleyebilir ve sıralamasını düzenleyebilirsiniz. Üst kısımda yer alan hava durumu gibi bilgiler de tasarımsal anlamda iyileşmeler içeriyor.

Microsoft Launcher 5.0 henüz yalnızca beta programına kayıtlı kullanıcılar tarafından test edilebiliyor. Ancak önümüzdeki haftalarda tüm Android kullanıcıları tarafından denenebilecek. iPhone kullanıcıları ise önümüzdeki aylarda Microsoft Edge üzerinden Zaman Tüneli desteğine kavuşacak gibi gözüküyor.

[h5]Microsoft Launcher'ı ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

3 Yorum
 1. Ahmet
  Ahmet
  4 Ekim 2018 18:21
  Launcher'dan sonra kendi Android tabanlı telefonlarını çıkarsa başarılı olur bence
 2. Ali
  Ali
  12 Ekim 2018 08:50
  Microsoft Launcher ile ilgili detalı bir makalen var mıydı Tolga Hocam ? İlk ne zaman çıktığına bakayım dedim de arattırdım bulamadım. Birde bu launcher tam olarak ne işe yarar ? Your phone (Telefonunuz) , Telefon Eşlikçisi , launcher aynı şeyler mi ?
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   12 Ekim 2018 12:18
   Launcher hakkında video çekmeyi o kadar çok istiyorum ki anlatamam, makale ile bir yere kadar anlatılabiliyor görsel bir yazılım. Ancak en kötü makale hazırlayacağım yine. Windows 10'da bulunan Telefonunuz ve Telefon Eşlikçisi uygulaması tamamen farklı şeyler, Kurban da çok istiyor bununla ilgili bir makale. Bu akşam yazmayı arzuluyorum ben de. Launcher ise Android ekosistemini Windows 10 ile bağlayan ara uygulamalardan birisi. Ancak en önemli ara uygulama şu anda Android tarafında Telefon Eşlikçiniz.