» » Google Chrome artık Windows 10 bildirim sistemini kullanmaya başladı
01:04 Perşembe 0 1 437
9-08-2018, 01:04
Uygulamalar 1 437 0

Google Chrome artık Windows 10 bildirim sistemini kullanmaya başladı

Google bugün Windows kullanıcıları için Chrome tarayıcına güncelleme yayınladı. Chrome 68 sürümünden itibaren, Chrome artık yerel Windows 10 bildirimlerini ve Eylem Merkezini kullanıyor. Bu özelliği geçtiğimiz Mart ayından itibaren test sürecindeydi ve nihayet tüm kullanıcılara bugün itibariyle sunuldu.
Windows 10'un yerel bildirimlerine gerçekleştirilen entegrasyon artık bildirim almayı onayladığınız tüm web sitelerine ait bildirimleri doğrudan Windows 10 Eylem Merkezinde görüntüleyebilmenize olanak sağlayacak. Chrome önceden kendi bildirim panelini kullanmaktaydı, eski bildirim sistemi yine eski sürümler için bulunuyor olacak ancak bu entegrasyon ile kullanıcılar bildirimlerini tek bir merkez üzerinden kontrol edebilecek.


Artık Ayarlar uygulaması üzerinden Google Chrome ile ilgili bildirim ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu panelde tıpkı diğer uygulamalar için gerçekleştirebileceğiniz tüm ayarlar bulunuyor. Bunun haricinde Windows 10'da bulunan "Odaklanma yardımı" özelliğinin bir kullanıcısıysanız artık Chrome üzerinden gelen bildirimleri de engelleyebileceksiniz.

Bu özellik şu anda Chrome 68 sürümüne sahip kullanıcıların yalnızca %50'si tarafından kullanılabiliyor. Ancak merak etmeyin, Google bu özelliği tüm Chrome kullanıcıları için yavaş yavaş aktif etmeye başladı bile. Eğer hala özellik sizde açılmadıysa sabırsızlanmayın, çok kısa süre içerisinde Chrome bildirimlerini Windows 10 Eylem Merkezinde görüntüleyebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y