» » Microsoft, tüketicilerin geribildirimlerine dayanarak Skype klasik uygulamasının destek süresini uzatıyor
13:24 Salı 0 1 155
7-08-2018, 13:24
Uygulamalar 1 155 0

Microsoft, tüketicilerin geribildirimlerine dayanarak Skype klasik uygulamasının destek süresini uzatıyor

Microsoft, geçtiğimiz ay 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle Skype'ın klasik uygulamasına sunduğu desteği sonlandıracağını duyurmuştu. Microsoft'un planı Skype sürüm 7.0'ın (Skype klasik) yerini güncellenmiş bir Skype sürümü (sürüm 8.0) ile değiştirmekti. Ancak Microsoft, tüketicilerden gelen geribildirimlere dayalı olarak Skype klasik uygulamasının desteğini sürdüreceğini açıkladı. Microsoft herhangi bir yeni destek sonlandırma tarihi belirtmedi ancak kısa süre içerisinde duyurulacaktır.
Klasik uygulamanın yerini alacak yeni masaüstü için Skype uygulaması performans ve güvenlik iyileştirmeleri ile beraber aşağıdaki yeni özellikleri bünyesinde barındıracak.
  • Ücretsiz HD (yüksek çözünürlüklü) görüşme ve ekran paylaşımı - Skype'ı hangi cihazınızda kullanıyor olursanız olun arkadaşlarınızın, ailenizin veya iş arkadaşlarınızın yalnızca biri veya yirmi dördüyle anlık görüşme başlatın. Tüm arkadaşlarınızla aynı anda 1080p çözünürlükte görüşmeler gerçekleştirin ve görüşme esnasında birbirinizle içerikler paylaşın.
  • Daha verimli mesajlaşma - Görüşmelerde mesajlara ifade kullanarak yanıt vererek mesajlara olan tepkilerinizi kolayca gösterin. Grup sohbetlerinde birisinin dikkatini kolayca çekmek için @bahset kullanın. Bahsetme özelliğini kullanmak için önce @ sembolü yazın ve hemen ardından bahsetmek istediğiniz kişinin adını yazmaya başlayın.
  • Sohbet medya galerisi - Birkaç hafta önce gönderilen bağlantıyı veya fotoğrafı mı arıyorsunuz? Sohbet medya galerisi ile ister kısa bir süre önce, ister birkaç ay önceki konuşmadan geçen bir bağlantıyı veya dosyayı kolayca bulabilirsiniz. Sohbetteki tüm dosyaları, bağlantıları ve fotoğrafları görmek için sohbet adının altındaki Galeri bağlantısına tıklamanız yeterli.
  • Fotoğraf, video ve diğer dosyaları paylaşın - Dosyaları sohbet penceresine sürükleyip bırakın ve Skype üzerinden 300 MB'a kadar olan dosyaları arkadaşlarınıza gönderin.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y