» » Windows Phone Arama uygulaması Windows 10'a geliyor
13:11 Salı 0 1 330
7-08-2018, 13:11
Uygulamalar 1 330 0

Windows Phone Arama uygulaması Windows 10'a geliyor

Bugün içerisinde Microsoft'un Windows 10 Mobile'daki arama gerçekleştirme (çağrı yapma) uygulamasını güncellediğinden bahsetmiştik. Yeni gelen bilgilere göre resmi adı Microsoft Telefon olan bu uygulama Windows 10 Redstone 5 ve 19H1 yapılarında kullanıma sunuldu.
WindowsBlogItalia'nın haberine göre uygulama daha önceden yalnızca arama geçmişi ve sık kullanılanları gösteriyordu ancak yeni güncelleme ile beraber tuş takımının da kullanılabildiği belirtiliyor. Uygulama aynı zamanda Windows 10 adres defteri ile de senkronize oluyor ve tuş takımından çevirdiğiniz numara listede varsa size gösteriyor.

WBI, Microsoft'un SIM destekli bilgisayarlardan telefon görüşmesi yapışabilmesi için ve Microsoft Andromeda'ya hazırlık için uygulamanın şu anda Insiderlar tarafından test edilmeye başlandığını belirtiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bilgisayarınız üzerinden çağrı gerçekleştirmek güzel bir özellik olur muydu? Eğer evet diyorsanız Android ve iOS telefonunuz ile Dell Mobile Connect yazılımını kullanarak benzer bir özelliği şimdi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y