» » Microsoft, Skype için Bölmeli Pencere Görünümü modunu geri getirebilir
12:49 Salı 0 1 451
7-08-2018, 12:49
Uygulamalar 1 451 0

Microsoft, Skype için Bölmeli Pencere Görünümü modunu geri getirebilir

Microsoft, yakında Skype 7 kullanan kullanıcılar için farklı pencerelerde görüşme gerçekleştirme desteğini kullanıma sunacak. Bölünmüş Pencere Görünümü ile tıpkı MSN Messenger'da olduğu gibi farklı pencereler üzerinde farklı kişilerle görüşme gerçekleştirebileceksiniz.
Microsoft'un bu konuda bir anket gerçekleştirdiği ve üç seçeneğin bulunduğu biliniyor. Bu üç seçeneğin de videoları mevcut: Bölmeli, Merkez ve Sekmeli.

Bölmeli
Microsoft bu modu şu şekilde açıklıyor:
Skype'ın özel bölmeli görünüm modunu etkinleştirin. Bu modda, tüm son konuşmalar ve kişiler dar bir pencere içerisinde görüntülenir. Bir görüşmeyi listeden veya gelen bir bildirimden açtığınızda ise yeni ve bağımsız bir pencere açılır.

Tüm açık konuşmalar, masaüstü görev çubuğunda ayrı ayrı görüntülenir.

Merkez
Microsoft bu modu şu şekilde açıklıyor:
Skype'ın özel bölünmüş modunu etkinleştirmenize gerek yoktur. Bunun yerine tüm konuşmalarınız Skype'ın ana penceresi içerisinde görüntülenir ve açılır. Seçtiğiniz herhangi bir sohbeti pencereden ayırabilmeniz mümkün.

Bir görüşmeyi Skype'tan veya bir bildirimden açtığınızda görüşme penceresini ana pencereden ayırarak yanıt verebilirsiniz.

Sekmeli
Microsoft bu modu şu şekilde açıklıyor:
Skype'ın bölmeli görünümünü etkinleştirin. Bu modda son konuşmalar ve kişiler dar bir pencerede görüntülenir.

Listeden veya bir bildirimden yeni bir görüşme açtığınızda yeni bir pencere açılır ancak tüm görüşmeleriniz tek bir pencerede listelenir. Pencereden görüşmeleri ayırmak için sekmeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

Tüm açık görüşmeler masaüstü görev çubuğunda ayrı ayrı görüntülenir.


Skype'ın anketine buradan katılarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y