» » Microsoft, Telefon uygulamasının tasarımını güncelledi
12:36 Salı 2 1 653
7-08-2018, 12:36
Uygulamalar 1 653 2

Microsoft, Telefon uygulamasının tasarımını güncelledi

Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip mobil cihazlar için Telefon uygulamasını hata düzeltmeleri ve tasarım değişiklikleriyle birlikte güncelledi.
Güncelleme ile beraber (yukarıdaki ekran görüntülerine bakabilirsiniz), yazıların daha kolay okunabilmesi için yazı tiplerinde kalınlaştırmalar yapılmış. Bununla beraber tamamen siyah olan arkaplan yerine artık gri tonlamalar tercih edilmiş. Bu da Akıcı Tasarım Sisteminin entegrasyonunun yapıldığını gösteriyor.

Güncelleme ile beraber Telefon uygulamasında yapılan sosyal ağ bağlantılarının kaldırılması ile ilgili sorun da giderilmiş.

Windows 10 Mobile artık Microsoft tarafından desteklenmiyor, ancak yazılım devi şu anda geçmişte Surface Phone olarak anılan günümüzde ise Microsoft Andromeda kod adlıya geliştirilen yeni bir mobil cihaz üzerinde çalışıyor. Katlanabilir çift ekranlı bu cihazın telefon görüşmesi yapabileceği de sızan detaylar arasında yer alıyor.

Andromeda, bu yıl içerisinde gelmeyecek ancak eğer hala bir Windows 10 Mobile cihaz kullanıyorsanız Telefon uygulamasını şimdi güncelleyebilirsiniz.

Telefon'u Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Lumia 640 XL
  Lumia 640 XL
  8 Ağustos 2018 22:18
  Merhabalar;
  640 XL'yede güncelleme geldi mi?
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   8 Ağustos 2018 22:46
   Windows 10 Mobile için yayınlanan son kararlı yapıya ait sürüm bilgileri aşağıdaki gibidir;
   Sürüm: 1709
   İS sürümü: 10.0.15254.490

   Eğer uygulamaya ait güncellemenin Lumia 640 XL'e gelip gelmediğini soruyorsanız, uygulama güncellemesi tüm Windows 10 Mobile cihazlar için yayınlandı.