» » iPad için Microsoft Edge yakında geliyor
10:09 Salı 0 1 804
30-01-2018, 10:09
Şirket 1 804 0

iPad için Microsoft Edge yakında geliyor

Microsoft Edge, Windows 10 ile hayatımıza girdikten sonra Android ve iOS cihazlarda da yerini almaya başladı. Henüz Android ve iOS için Türkiye'den indirilemese de ve Türkçe dil desteğine sahip olmasa da iPad kullanıcılarını sevindiren bir haber geldi.
iOS platformunun uygulama mağazası olan App Store'da en iyi 5 yardımcı uygulama arasında yerini alan Microsoft Edge'in iPad sürümünün yakın zamanda yayınlanacağı açıklandı.Tarayıcı program yöneticisi olan Sean Lyndersay, Twitter üzerinden bir kullanıcıya verdiği cevapta Microsoft Edge'in iPad sürümünün şu anda test aşamasında olduğunu ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıcılara kapalı beta olarak sunulacağını açıkladı.

iOS üzerinde çalışan Microsoft Edge, Windows cihazlarda olduğu gibi EdgeHTML motorunu kullanmıyor. iPhone ve iPad için yayınlanan Edge, iOS'de bulunan yerleşik motoru kullanmakta. Ancak iOS ve Android'de Edge'in sunduğu en büyük özellikler yer imlerinizi ve şifrelerinizi cihazlarınız arasında senkronize ederek cihazlar arasındaki geçişi kolaylaştırmaktadır. Eğer iOS ve Android cihazınızda Edge ile gezerken işinize yarayan bir sayfa bulduysanız, sayfayı tek tuşla bilgisayarınızda açabilir ve daha büyük ekranda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Microsoft muhtemelen kapalı beta sürecini Şubat ayının başında başlatacaktır.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y