» » Microsoft, katlanabilir cihazların neden bir sonraki en büyük şey olduğunu açıklıyor
16:04 Salı 1 725
26-12-2017, 16:04
Şirket 725 1

Microsoft, katlanabilir cihazların neden bir sonraki en büyük şey olduğunu açıklıyor

Katlanabilir telefonların ilk perakende örneği olan ZTE Axon M'i Türkiye'de göremesek de inceleme videolarını izleyerek fikir sahibi olduk. Samsung ve diğer üreticiler de bu pazara giriş yapmaya hazırlanıyor ancak en büyük beklenti şu anda Microsoft tarafında. Microsoft'un Surface ekibi ise bizi bu konu hakkında daha çok heyecanlandırıyor.
Microsoft'un uzun süredir patent üstüne patent aldığı katlanabilir Surface cihazının neden doğru bir adım olduğu şu şekilde açılanıyor;

Gelişmiş özelliklerle birlikte daha büyük ekranlar ve daha zengin bir kullanıcı deneyimi sağlamak amacıyla katlanabilir ekranlı cihazlara talep oluştu. Cep telefonu ekranları, bir telefonun neredeyse tüm yüzey alanını kullanabilecek hale gelecek kadar büyüdüler. Ekranların boyutunu arttırmak istediğimizde cihazın yüzey alanının da artması gerekiyor. Ancak tüketiciler cep telefonlarını ellerinde, gömleklerinde veya pantolon ceplerinde rahatça taşımak istiyorlar. Bundan  dolayı büyük ekranlı telefonlar da sınıra dayanmış durumdalar.

Sonuç olarak çift ekranlı cihazlar daha popüler bir hal almaya başlıyor. Çift ekranlı bir cihazla hem telefon hem de tablet fonksiyonlarını bir arada kullanabilmek mümkün olacak. Katlanabilir yüzey açıldığında iki ekran sanki tek bir ekranmış gibi faaliyet göstermeye devam edecek. Kapalı konumda ise her iki ekran da iç yüzeyde kalarak tamamen korunaklı bir şekilde duracak. Tam açık konumda iki ekran arka arkaya durabilir bu sayede ekranın birinden işlem gerçekleştirirken diğerinden de sunumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Kısacası cep telefonu ekranları artık cebimizde tek ekranla kaplayabilecekleri en büyük boyuta ulaştılar ve daha büyük ekran isteyenler için tek çözüm katlanabilir forma sahip cihazlardan geçiyor.

Firmaların hep birlikte gerçekleştirdiği bu büyük eğilim, telefonlar için bir sonraki büyük fikrin bu olduğunu doğrular nitelikte. Büyük ekranlı cihazlara olan talep günümüzde daha büyük bir kesimi oluşturuyor ve daha büyük ekran isteyen tüketiciler pazarda oldukça fazla.

Peki siz katlanabilir bir telefon satın almayı düşünüyor musunuz? Daha büyük bir ekrana ihtiyacınız var mı? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

1 Yorum
  1. Merih
    Merih
    27 Aralık 2017 14:41
    Daha büyük ekranlı cihazın getirisi (belki götürüsü!) olan bir sonraki en büyük şey için fiyat, fiyat ve yine fiyat diyorum...

    Daha büyük ekranlı cihazın getirisi (belki götürüsü!) olan bir sonraki en büyük şey için fiyat, fiyat ve yine fiyat diyorum...