» » Qualcomm, Snapdragon 845'i resmi olarak duyurdu
17:05 Cuma 2 594
8-12-2017, 17:05
Şirket 594 2

Qualcomm, Snapdragon 845'i resmi olarak duyurdu

Qualcomm'un Snapdragon Teknoloji Zirvesinde şirket, yeni Snapdragon 845 işlemcisini resmi olarak duyurdu.

Şirket, işlemcideki yeniliklerden bahsetmedi ancak güvenlik, pil ömrü, kamera, LTE ve VR için gelişmelerin olduğunu aktardı. Muhtemelen bu tür detaylar önümüzdeki haftalarda yine Qualcomm tarafından detaylıca açıklanacak.

İşlemciyi ilk kullanan ürünler muhtemelen 2018'in ortasında veya sonunda çıkacaktır. Cihazların 10nm üretim standardını ve x20 LTE modemlerini kullanması bekleniyor.

Firmanın yeni güçlü işlemcisi olan Snapdragon 845'i yine beklenen tarihler arasında Windows 10'lu bilgisayarlarda da görüyor olabileceğiz. Bu yeni işlemci sayesinde hali hazırda performanslı, uzun pil ömrüne sahip ve LTE bağlantısına sahip olan cihazlar bu güçlü yanlarını daha da güçlendirmiş olacaklar.

Qualcomm'un Snapdragon 845 için hazırladığı tanıtım videosuna göz atın:
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Kurban
  Kurban
  8 Aralık 2017 23:56
  Umarım Lenovo'nun çıkartacağı ARM cihazda bunu görürüz. Yada Microsoft dan bi surface gelir. Artık surface Phone mi olur Pro mu olur book mu olur onu zaman gösterecek smile
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   9 Aralık 2017 09:32
   Lenovo aslında güzel marka ancak Türkiye'deki anlaşmalı servisi olan BDH biraz sıkıntılı bir firma. Microsoft'un hala katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığını biliyoruz ancak ilk olarak Surface Pro'nun Snapdragon işlemcili bir modelini pazara sunması bekleniyor. Muhtemel Surface Phone'un çıkışı 2018'in yıl sonuna kalabilir diye düşünüyorum ben. Microsoft genellikle yazılım duyurularını Mayıs gibi yaparken yeni donanımları piyasaya sürmek için Kasım'ı bekliyor.