» » Microsoft Mağazası artık uygulama geliştiricilerine daha fazla pay veriyor
11:12 Çarşamba 1 370
6-03-2019, 11:12
Şirket 370 1

Microsoft Mağazası artık uygulama geliştiricilerine daha fazla pay veriyor

Geliştiriciler artık Microsoft Mağazasında yayınladıkları uygulamalardan elde ettikleri geliri %95'e kadar alabiliyor.
Microsoft bugün, uygulama geliştiricileri için yeni gelir dağılımı modeli ile mağaza politikalarını güncelledi. Son değişikliklere göre artık geliştiriciler uygulama satışlarından elde ettikleri gelirlerin artık en fazla %95'ini, en az %85'ini alabilecekler.

Güncellemeye göre oyunlar hariç tüm uygulama ve uygulama içi satın alımlarda gelirlerin %95'i geliştiriciye aktarılabilecek. Bu ücretlendirme modeli Windows 10 bilgisayarlar, Windows Karma Gerçeklik, Windows Phone ve Surface Hub üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli. Microsoft, Xbox'ı bu durumdan mahrum tutuyor. Gelirlerin nasıl elde edileceği ise biraz karmaşık şekilde gerçekleşiyor; eğer satın alan kişi doğrudan bağlantı ile uygulamanızı satın alırsa %95'lik pay elde ediliyor, eğer Microsoft ürün ve hizmetleri ile satın alırsa %85'e iniyor.Yeni gelir modelinin rakamları aslında Build 2018'de açıklanmıştı ve gerçekleşmesi 2018'in sonunda diye bekleniyordu. Birkaç ay erteleme ile yeni gelir modeli kullanıma sunulmuş oldu. Bu yeni değişiklik hiç şüphesiz Microsoft Mağazasındaki geliştiriciler için iyi bir atılım olarak değerlendiriliyor.

Microsoft Mağazasının güncellenmiş uygulama geliştirici anlaşmasına buradan göz atabilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.

1 Yorum
  1. Muhammed Çakır
    Muhammed Çakır
    6 Mart 2019 17:25
    İyi olmuş, en azından gelecek olan Windows Lite için geliştiricilerin platforma gelmesi için cazip bir oran. Mağazada hala uygulama eksikliği kendini hissettiriyor. Gerçi dokunmatik Windows 10 cihazlar da azaldı bayağı. Şu yeni işletim sistemi ile beraber telefonlar da gelirse daha iyi olur.