» » Microsoft'un Andromeda cihazı modüler bir mobil cihaz olabilir
11:27 Pazar 1 1 761
25-02-2018, 11:27
Mobile 1 761 1

Microsoft'un Andromeda cihazı modüler bir mobil cihaz olabilir

Geçtiğimiz yılın Ekim ayından beri sızıntıları devam eden Microsoft'un yeni katlanabilir telefon projesi için yeni bir sızıntı daha gerçekleşti. Kod adı Andromeda olan bu proje sadece donanımdan ibaret değil, aynı zamanda Windows 10 cihazlar için yeni bir cihaz kategorisi de oluşturuyor.
Önceden gördüğümüz Surface cihazların aksine, Microsoft katlanabilir cihazı için pek çok patenti yayına aldı, patentlerin büyük çoğunluğu ise menteşe tasarımları ile ilgiliydi. Bu hafta cihaz için toplam iki patent yayınlandı. Önceki patent ise kilit mekanizmasını anlatıyordu.

Modüler menteşe tasarımı ise bugün ilk defa ortaya çıkmış oldu, bu da cihazı bambaşka bir kullanım alanına sokuyor. Patent, cihazın iki ekranının birbirinden ayrı olarak kullanılabilmesine yönelik bir menteşe tasarımına sahip. Bu sayede kullanıcılar Andromeda'yı dilerlerse ayrı ayrı dilerlerse katlı bir şekilde kullanabilecekler. Her iki menteşenin birbirini tutması tıpkı Surface Pro klavyelerinin birbirini tutması gibi benzer manyetik bir şekilde çalışıyor.

Microsoft'un modüler menteşe patenti oldukça umut verici görünüyor ancak şirketin Andromeda'nın donanımında bu patentte yer alan tasarımı kullanıp kullanmayacağını bilemiyoruz. Microsoft son zamanlarda katlanabilir cihazının menteşesi için farklı patentler yayınladı bundan dolayı nihai üründeki menteşe tasarımı şu anda tamamen muamma. Her iki durumda da Andromeda'nın piyasaya çıkmasına henüz aylar var ve bu sürede projede dair daha çok detay ortaya çıkacaktır. Şirketin bu yılın sonunda veya önümüzdeki yılın ilk aylarında cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor; ancak firma hala yazılım konusunda sıkı bir şekilde çalışıyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

1 Yorum
  1. Ali
    Ali
    27 Mart 2018 08:58
    Şu olsun artık. Tek DVD içinde her cihaz için Tek Windows 10..! tek DVD'yi alıp onu kurarken PC ye mi kuruyorsunuz Mobile'mi kuruyorsunuz XBOX'a mı kuruyorsunuz Hololense'mi kuruyorsunuz gibi sormalı ve seçtiğimiz cihaza onun arayüzüne göre emulatörünü ayarlayıp kurmalı. Artık Windows 10 Pc, Windows 10 Mobile vs. vs. vs. diye ayırmak istemiyoruz ve zaten microsoft'da istemiyor ki bu kadar zahmete giriyor risk alıyor ama bizde sabırsızlanıyoruz artık  blush ne zaman tamamlanır acaba bu dediğimi yapı. Windows Core Os (Andromeda) ???