» » Yeni Surface "Andromeda" patenti, katlanabilir kilit mekanizmasının detaylarını ortaya çıkartıyor
09:35 Cumartesi 0 1 443
24-02-2018, 09:35
Mobile 1 443 0

Yeni Surface "Andromeda" patenti, katlanabilir kilit mekanizmasının detaylarını ortaya çıkartıyor

Yaklaşık iki yıldır gündemimizi yoğun bir şekilde dolduran katlanabilir Surface "Andromeda" ile ilgili yeni bir patent daha ortaya çıktı. Bu patentte cihazın katlanabilir mekanizmasına dair önemli detaylar yer alıyor.
Microsoft, geçmişte de cihazlarına ait patent sızıntılarını önleyememişti. Şimdi de olan katlanabilir telefonumsu bilgisayarı ile ilgili patent sızıntıları basına sızmaya devam ediyor. Son çıkan patent Twitter'daki h0x0d adlı kullanıcı tarafından ortaya çıkartıldı. Bu patentte cihazın kilit mekanizmasına ait detaylar yer alıyor.

Microsoft'un Andromeda kod adlı cihazının telefon ve tablet form farktörlerini bir araya getiren bir yapıya sahip olacağını uzun süredir biliyorduk. Windows Core OS ile beraber gelecek olan cihazın katlanabilir çift ekrana sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda cihazın Microsoft'un premium ürünlerini satışa çıkarttı Surface markası adı altında piyasaya sürüleceği de beklentiler arasında. Cihazın Surface ürünlerinin tümünde olduğu gibi güçlü bir kalem desteğine sahip olacağı da bilgiler arasında.


Bu patente göre cihaz katlı konumdayken kasa kilitlenmiş olacak. Bu durumun gerçekleşebilmesi için ise manyetik bir alan bulunuyor. Patentte kilit işlemi ile manyetik korumanın ayrıntılarına yer verirken cihazın menteşelerinin 0 ila 360 derecede hareket edebileceği bilgisi de not düşülmüş. Muhtemelen mıknatıslar cihaz tam açıkken ve kapalıyken de aynı görevde çalışabilecekler.

Tüm patentlerde dile getirdiğimiz gibi, bu özelliğin kesinlikle Andromeda'da yer alacağına inanmayın. Cihaz hala geliştirilme aşamasında ve Surface Mini gibi son dakikada iptal edilebilme potansiyeline sahip. Ancak Microsoft'un bu kadar uzun süre üzerinde çalışıp bu cihazı iptal edeceğini tahmin etmiyoruz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y