» » Microsoft'un iOS ve Android için tüm beta programlarına kayıt olun
21:20 Salı 0 601
5-02-2019, 21:20
Mobile 601 0

Microsoft'un iOS ve Android için tüm beta programlarına kayıt olun

Microsoft, iOS ve Android platformlarında pek çok uygulamaya sahip ve bir çoğunun beta programına kayıt olarak yeni özelliklerine erken erişebilirsiniz.
Microosft mobil uygulamalarının betalarına katılmak oldukça basittir, bulunduğunuz platforma bağlı olarak farklı işlemler gerçekleştirmeniz gerekecektir. iOS uygulamalarını Testflight üzerinden gerçekçekleştirebilirken Android için ise betaya kaydolmak biraz daha farklı işlemler gerektiriyor.

Microsoft, iOS ve TestflightApple, geliştiricilerin ve diğer kullanıcıların testleri kolayca gerçekleştirebilmesi için TestFlight adında bir uygulamaya sahip. iOS'te bulunan Microsoft uygulamalarının çoğu TestFlight ile test edilebiliyor. Aşağıda listelenen uygulamalardan herhangi biri için betaya kaydolmadan önce TestFlight uygulamasını indirmelisiniz.

TestFlight'ı indirip kurulumu tamamladıktan sonra birçok uygulama için kolayca beta programına katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki bağlantılardan istediğiniz uygulamanın adına tıklamak. TestFlight'ın Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Skype, Cortana, Xbox ve Microsoft To-Do beta programlarına katılabilirsiniz.

iOS'te Mixer uygulamasının betasına katılmak istiyorsanız ise Office Forms üzerinden bir form doldurmanız gerekiyor. Mixer için betaya buradan kayıt olabilirsiniz.

Microsoft, Google Play ve Android uygulamalarıAndroid'de de pek çok Microsoft uygulamasının beta programına katılabilirsiniz. Ancak iOS'te olduğu gibi bu işlemi tek bir yerden yapma imkanı bulunmuyor.

Microsoft'un Android'deki uyguamalarının beta programına katılmak için her bir uygulamanın Google+ Topluluğuna katılmanız gerekiyor. Ancak Google+'ın Nisan ayında kullanıcılara veda edeceği resmi olarak açıklandı. Bundan dolayı doğrudan beta programlarına katılmak şimdilik aktif bir yöntem. Ayrıca bazı uygulamaların betaları için özel bir kayıt yöntemi bulunmuyor, yalnızca Google Play'de aratıp beta sürümünü indirmek yeterli.

Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Skype, Cortana, SwiftKey, Xbox, Mixer ve Mixer Create için Android beta programları bulunuyor.

Ayrıca Microsoft Launcher için Ayarlar menüsünde yer alan "bize ulaşın" kısmından "Beta programına katıl" seçeneğini seçip Microsoft Launcher için de betaya kayıt olabilirsiniz.

Haydi test etmeye başlayalım!


Beta testlerine katılmak eğlencelidir çünkü Microsoft'un uygulamanın geleceği için neler planladığını ve yeni sürümde ne gibi yenilikler getireceğini önceden görmenizi sağlar. Ayrıca test ettiğiniz her bir uygulama için Microsoft'a geribildirimde bulunarak uygulamanın geliştirilmesine yardımcı olabilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y