» » Lumia 950 XL'inizi çekmeceden çıkartın! Yeni araç ile Windows 10 ARM kurulumu kolaylaşıyor
16:27 Pazartesi 0 1 005
4-02-2019, 16:27
Mobile 1 005 0

Lumia 950 XL'inizi çekmeceden çıkartın! Yeni araç ile Windows 10 ARM kurulumu kolaylaşıyor

Windows 10 Mobile'ın ölü bir işletim sistemi olduğu gerçek, ancak bu henüz Lumia 950 ve 950 XL'inizi çekmeceye kaldırmanız gerektiği anlamına gelmiyor.
Geliştirici José Manuel Nieto, Lumia 950 ve 950 XL cihazınıza Windows 10'un ARM sürümünü kolayca kurmanızı sağlayan bir araç geliştirdi. Bu da teoride akıllı telefonunuzda Win32 tabanlı programları çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor.


Lumia 950 veya 950 XL cihazınıza Windows 10 ARM yükleyin

  1. İlk olarak akıllı telefonunuzun kilidini WPInternals kullanarak açmanız gerekiyor.
  2. Ardından telefonunuz bilgisayara bağlıyken WoA aracı, Windows 10 ARM64 imaj dosyasını ve çekirdek paketlerini buradan indirmeniz gerekiyor.
  3. Dosyaları indirdikten sonra aracı çalıştırın ve gelişmiş ayarlardan çekirdek paketlerini seçerek adımları takip edin.

Araç ile çift işletim sistemi yükleyerek de telefonunuzu kullanabileceğinizi unutmayın. Lumia 950 XL için konuşmak gerekirse Windows 10 ARM desteği uzun süredir geliştiriciler tarafından geliştiriliyor ve her geçen gün daha kullanılabilir hale getiriliyor. 

Mevcut yapılarda telefonunuzu artık kablosuz ağa bağlayabilir ve internette gezinebilirisniz. Ayrıca kullanıma bağlı olarak görüntülerdeki takılmalar da ciddi oranda azalmış gözüküyor. Hoparlörler, mikrofon, Bluetooth, USB-C, SD kart yuvası ve ortam ışığı sensörleri de sorunsuz çalışıyor.

Ek olarak ise kurulum artık S0 güç modunu da destekliyor. Bu da cihazınızın ekranı kapalıyken neredeyse hiç pil tüketmediği anlamına geliyor.

Ancak unutmamanız gereken bir şey var; bu proje gönüllü geliştiriciler tarafından gerçekleştiriliyor ve resmi olarak sunulan bir yöntem değil. Doğal olarak cihazınızda oluşabilecek geçici veya kalıcı sorunlardan dolayı geliştiriciler ve MSFThaber sorumluluk üstlenmez. 

Kurulum işlemi için daha detaylı bilgi edinmek isterseniz WindowsArea.de'nin hazırladığı Almanca videoya göz atabilirsiniz:
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y