» » Windows Phone kullanıcıları, Android veya iOS'e geçmek için yalnızca 328 gününüz var
12:49 Cuma 4 1 513
18-01-2019, 12:49
Mobile 1 513 4

Windows Phone kullanıcıları, Android veya iOS'e geçmek için yalnızca 328 gününüz var

Microsoft son Windows Phone sürümünü 2 yıldan daha eski bir tarihte duyurmuştu. O zamandan beri üçüncü taraf geliştiriclerin Windows Phone desteğinde bir düşüş olduğunu görmemize rağmen, Microsoft, Windows Phone kullanıcılarının güncelleme ve güvenlik yamaları alması için çalışmalarına devam etti.
Ancak, Microsoft, Windows Phone için destek süresini sonlandırmaya adım adım yaklaşıyor. Microsoft tarafından yayınlanan makaleye göre Windows Phone desteği 10 Aralık 2019 tarihinde tamamen sona erecek. Şirket, Windows 10 Mobile'ın 1709 sürümüne verdiğe desteği sonlandırarak Windows Phone'u tarihin tozlu sayfalarına gönderiyor olacak. Bu tarihten sonra Windows Phone cihazlar yeni bir özellik veya güvenlik güncellemesi almayacaklar. Dolayısıyla bu tarihten sonra Windows Phone cihaz kullanırken yeni güvenlik açıklarına karşı cihazınız korumasız olacaktır.Eğer hala bir Windows Phone cihaza sahipseniz artık Android veya iOS'e yönelmeniz gerekiyor. Microsoft'un uzun süredir hakkında konuştuğumuz Microsoft Andromeda'yı (diğer adıyla Surface Phone) ne zaman piyasaya süreceğini bilmiyoruz. O zamana kadar Android veya iOS bir cihaza geçiş yapıp beklemek kişisel verilerinizin güvenliği için iyi olabilir.

Ancak bu Windows Phone cihazınızın başının belada olduğu anlamına gelmez. Windows Phone cihazlar geçmişten günümüze kadar güvenlik açıklarından nadiren etkilenmiştir, 10 Aralık 2019'dan sonra da Windows Phone cihazınızı kullanabileceğinizi unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

4 Yorum
 1. weltmeister x7
  weltmeister x7
  18 Ocak 2019 13:05
  Diğer iki platformu da sevmediğim için elimdekiyle devam edeceğim..güvenlik riskini almaya hazırım :)
  1. Ziyaretçi Kurban
   Ziyaretçi Kurban
   19 Ocak 2019 14:52
   Aynen bende. 👍👍
   1. Ziyaretçi Kurban
    Ziyaretçi Kurban
    19 Ocak 2019 14:57
    Tolga hocam kısa yorumlarda artık uyarmıyor ? Kaldırmışsın herhalde ayarlarsan? Teşekkürler. Bu seferki kısa yorumumu kabul etti çünkü. 🤙
    1. Tolga Altaş
     Tolga Altaş
     21 Ocak 2019 12:48
     Aslında o sınırlama hala mevcut ancak sizin bu yorumunuz diğerinden biraz daha uzun olduğu için sınırdan geçmiş. :)