» » SwiftKey en son güncelleme ile daha hızlı ve daha yalın hale geldi
12:34 Cuma 2 507
18-01-2019, 12:34
Mobile 507 2

SwiftKey en son güncelleme ile daha hızlı ve daha yalın hale geldi

SwiftKey'in en yeni güncellemesi daha yalın bir klavye deneyimi sunuyor.
Eğer Android cihazınızda SwiftKey kullanıyorsanız, yeni güncelleme ile birlikte daha hızlı çalıştığını fark edebilirsiniz. Microsoft'un sahibi olduğu SwiftKey, rakiplerine kıyasla %20 daha hızlı yüklenme vaadi vererek önemli bir gelişme kaydetti. Ayrıca SwiftKey eskisine kıyasla gecikmeyi %50 oranında azalttığını da beyan ediyor.

İşte SwiftKey'in en son güncellemesinde yaptığı iyileştirmelerin tam listesi:
 • SwiftKey, rakiplerine oranla %20 oranda daha hızlı açılmaktadır, telefonunuzu yeniden başlattığınızda ise rakiplerine kıyasla iki kat daha hızlı yüklenmektedir.
 • SwiftKey, ilk kurulumda rakiplerine kıyasla özellik ve işlevsellikten ödün vermeden en düşük uygulama boyutuna sahiptir, rakiplerinin neredeyse yarısı kadar.
 • Dahili testler, eski telefonlarda bile gecikmeyi %50'den fazla oranda azaltıldığını göstermektedir.

SwiftKey, çeşitli Android cihazlarda bulunan GBoard 7.6.13, Baidu 8.2.1 ve TouchPal 6.9.1'e karşı testlerin gerçekleştirildikten sonra verilerin elde edildiğini belirtiyor. Tüm klavyelerde dil İngilizce ABD olarak ayarlanmıştı, ancak ekibin iddiasına göre tüm dillerde benzer oranlar ortaya çıkmakta.

Eğer henüz SwiftKey kullanmaya başlamadıysanız, şimdi Android cihazınıza en küçük indirme boyutuna sahip klavyeyi indirip denemeye başlayabilirsiniz. Kişiselleştirme seçenekleri ile sosyal medya ve elektronik posta hesaplarınıza bağlayabileceğiniz SwiftKey'in kelime öğrenmesini de kolaylaştırmak sizin elinizde.

SwiftKey'i Play Store'dan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ziyaretçi Kurban
  Ziyaretçi Kurban
  19 Ocak 2019 15:08
  Şuan windows telefonlarda kullandığımız klavye harika. Swift key de boyle bir arayuz yada seçenek var mı acaba ? Windows Phone 8.1 klavye işte windows 10 mobile klavye gibi. Olsa çok iyi olur
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   21 Ocak 2019 12:47
   Maalesef, SwiftKey'in mevcut temaları arasında Windows Phone'un Flow klavyesine benzer bir arayüz bulunmuyor.